21 Haziran 2018 Perşembe

ARINIP, İYİLEŞEBİLİRİZ!Evet, değişip, dönüşüp, iyileşebilirsiniz! Yeter ki isteyin ! Nasıl mı?  En azından başlayarak. Düşünerek ve yaşamınızda bu isteğinizi içselleştirerek!
Tam da bu noktada,  kendimden bir örnek vererek başlamak istiyorum!  Aşağı yukarı dokuz yıl önceydi. Hayatımda omuzlarımda ne kadar  büyük yüklerin olduğunu ve ağırlaştığımı farketmekle başladı her şey. Ve günün birinde ani bir karar ile üç günlük bir içe kapanma dönemi yaşadım. Hafifleyecektim,  tüm gereksiz  yüklerimi, tüm fazlalıkları atmalıydım. Üç günlüğüne de olsa dış dünyaya kapıları, pencereleri, perdeleri hatta duvarları kapatarak başladım. Tek dileğim hafiflemekti. Bu arada nefes terapileri alıyordum.

Önce bir an,  saçlarımdaki tüm metal olan maddi yükleri atarak başladım.  Sonra o metal yüklerin aslında fiziksel yükler olduğunu düşünerek aslında görmediğimiz ne çok metal ağırlığında yüklerimiz var diye düşündüm.
Düşünün! Aslında taşımak zorunda olmadığınız ne çok yük taşıyorsunuz belki de zihninizde!
TÜM METAL YÜKLERİ ATIN!
Evet, metal ağırdır çünkü. Taşımak size bir bedel ödetir! Nedir o yükleriniz?
Belki küçücük bir öfke, belki hiç de düşünmeye değmeyecek sizi kıran, inciten bir anı, belki bir anlık duyduğunuz bir nefret! Belki zihninizin bir köşesinde yıllar önce açıp bir türlü kapatamadığınız sarı, silinmeye yüz tutmuş ama silinmemiş bir sayfa... NEFES ALIN, NEFES VERİN!
Şifalanmayı, her ne ise size kendinizi iyi hissettirecek şey iyileşmeyi, anlatabilmek çok güç! Ama lütfen kendiniz için bilincinde olarak nefes alın ve nefes verin!  Ve duru bir su gibi arının! Bunu dileyin ... En çok ihtiyacımız olan bu! Dünya hızla değişiyor. Hepimiz değişimin, dönüşümün içinde olmayı deneyimlemek gelişmek isteriz. Hayat bize bunu eğer  öğrenmek istersek deneyimlemek istersek öğretir .
Ve metal yüklerden arınmak için yapmamız gereken çok basit aslında; derin derin  nefes alıp, nefes vermek ve o nefes için teşekkür etmek. Ve daha içten düşünmek... Yolculuğumuz  devam ediyor...Siz yeter ki  daha iyisini isteyin!

Arife Ünüvar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Uzun ve Mutlu Yaşam Sırları ve Ikigai

Uluslararası çok satanlar listesinde ön sıralarda yer alan Hector Garcia ve Francesc Miralles'in  IKIGAI adlı kitabı Japonların Uzun ve ...